Olemme luova ja ketterä mainostoimisto Tampereelta. Tarjoamme markkinoinnin lisäksi kaikki viestintätoimiston palvelut.

Perustimme Jengan, koska markkinointi vaatii rohkeita tekoja Suomessa ja kansainvälisesti. Emme tyydy rutiinisuorituksiin, vaan luomme menestystarinoita tuomalla markkinointiviestintään lisää Jengaa. Eli siis mitä? Ota yhteyttä, niin se selviää.

Jengan tuntomerkit eli arvot

Jenga on syntymärohkea. Uskomme vahvaan ammattiosaamiseen. Ehdotamme toimialallesi ja tuotteellesi/palvelullesi soveltuvia erottuvia ratkaisuja ja suositamme rohkeaa markkinointiviestintää liiketoiminnan kasvattamiseksi.

Hyvä yhteishenki auttaa työssä ja luovuudessa. Jenga on kiva työpaikka. Haluamme myös kaikkien asiakkaidemme kanssa toimia avoimessa, läheisessä ja luottamuksellisessa yhteistyösuhteessa.

Toimialamme vaatii etunojaa. Se on jatkuvaa uuden omaksumista, oppimista ja uusien trendien haistelua. Edellytämme itseltämme ja toisiltamme kehittymistä. Jaamme toisillemme tietoa ja osaamista sekä intohimoa olla toimialan kärjessä. 

Mikä on #Jengafamily?

Emme puhu työyhteisöstä, vaan perheestä. Siihen kuuluu 15 erityislaatuista tyyppiä, jotka kuuntelevat aidosti ja tekevät rohkeasti. Soittele, meilaa tai tule käymään toimistollamme Puistotornissa!

Piirroskuva Kikka Mäkelästä

Kikka Mäkelä

Partneri, Asiakkuusjohto

040 596 9049

kikka@jenga.fi

Piirroskuva Jarmo Rautiolasta

Jarmo Rautiola

Partneri, Asiakkuusjohto

040 587 0448

rube@jenga.fi

Piirroskuva Ville Lehtisestä

Ville Lehtinen

Partneri, Viestintä ja asiakkuudet

045 646 6767

ville@jenga.fi

Piirroskuva Emmi Lehtoviidasta

Emmi Lehtoviita

Projektijohtaja

040 744 5197

emmi@jenga.fi

Piirroskuva Pauliina Frendistä

Pauliina Frend

Partneri, Viestintä ja strategiat

0400 253 757

pau@jenga.fi

Piirroskuva Anita Lahtisesta

Anita Lahtinen

AD

040 715 4551

anita@jenga.fi

Piirroskuva Anna Karjalaisesta

Anna Karjalainen

Copywriter

050 342 4457

anna@jenga.fi

Piirroskuva Kristiina Mounasta

Kristiina Mouna

AD

044 970 4902

krisse@jenga.fi

Piirroskuva Johanna Haaramäestä

Johanna Haaramäki

AD

044 237 7201

johanna@jenga.fi

Piirroskuva Jari Rasista

Jari Rasi

AD

0400 632 647

jari@jenga.fi

Piirroskuva Teresia Jokisesta

Teresia Jokinen

Copy / Viestintä­assistentti

044 720 3100

teresia@jenga.fi

Piirroskuva Irina Luodosta

Irina Luoto

AD

044 235 4616

irina@jenga.fi

Piirroskuva Juha-Pekka Huikurista

Juha-Pekka Huikuri

Digital Creative

040 419 0939

jipe@jenga.fi

Piirroskuva Meeko Wahlroosista

Meeko Wahlroos

Digisuunnittelija

044 700 1058

meeko@jenga.fi

Piirroskuva Elina Järvenpäästä

Elina Järvenpää

Markkinointiassistentti

044 731 0710

elina@jenga.fi