Olemme luova ja ketterä mainostoimisto Tampereelta. Tarjoamme markkinoinnin lisäksi kaikki viestintätoimiston palvelut.

Perustimme Jengan, koska markkinointi vaatii rohkeita tekoja Suomessa ja kansainvälisesti. Emme tyydy rutiinisuorituksiin, vaan luomme menestystarinoita tuomalla markkinointiviestintään lisää Jengaa. Eli siis mitä? Ota yhteyttä, niin se selviää.

Jengan tuntomerkit eli arvot

Jenga on syntymärohkea. Uskomme vahvaan ammattiosaamiseen. Ehdotamme toimialallesi ja tuotteellesi/palvelullesi soveltuvia erottuvia ratkaisuja ja suositamme rohkeaa markkinointiviestintää liiketoiminnan kasvattamiseksi.

Hyvä yhteishenki auttaa työssä ja luovuudessa. Jenga on kiva työpaikka. Haluamme myös kaikkien asiakkaidemme kanssa toimia avoimessa, läheisessä ja luottamuksellisessa yhteistyösuhteessa.

Toimialamme vaatii etunojaa. Se on jatkuvaa uuden omaksumista, oppimista ja uusien trendien haistelua. Edellytämme itseltämme ja toisiltamme kehittymistä. Jaamme toisillemme tietoa ja osaamista sekä intohimoa olla toimialan kärjessä. 

Mikä on #Jengafamily?

Emme puhu työyhteisöstä, vaan perheestä. Siihen kuuluu monta erityislaatuista tyyppiä, jotka kuuntelevat aidosti ja tekevät rohkeasti. Soittele, meilaa tai tule käymään toimistollamme Puistotornissa!

Kikka Mäkelä

Osakas, Asiakkuusjohto

040 596 9049

kikka@jenga.fi

Jarmo Rautiola

Osakas, Asiakkuusjohto

040 587 0448

rube@jenga.fi

Ville Lehtinen

Osakas, Viestintä ja asiakkuudet

045 646 6767

ville@jenga.fi

Emmi Lehtoviita

Projektijohtaja

040 744 5197

emmi@jenga.fi

Pauliina Frend

Osakas, Viestintä ja strategiat

0400 253 757

pau@jenga.fi

Miika Halmela

Copywriter, SEO-asiantuntija (perhevapaalla)

044 712 2447

miika@jenga.fi

Harde Kovasiipi

Copywriter

050 491 2711

harde@jenga.fi

Henriikka Uusitalo

Viestinnän suunnittelija

044 7203100

henriikka@jenga.fi

Iiris Jortikka

Viestintäharjoittelija

iiris@jenga.fi

Anita Lahtinen

AD

040 715 4551

anita@jenga.fi

Irina Luoto

AD

044 235 4616

irina@jenga.fi

Kristiina Mouna

AD

044 970 4902

krisse@jenga.fi

Juho Pietilä

AD

044 491 8323

juho@jenga.fi

Miia Niiranen

Miia Niiranen

Graafinen suunnittelija

miia@jenga.fi

Meeko Wahlroos

Digisuunnittelija

044 700 1058

meeko@jenga.fi

Tuomas Matikainen

Digisuunnittelija

044 491 8082

tuomas@jenga.fi

Jason Rakes

Digital Marketing Strategist

044 771 6631

jason@jenga.fi

Vili Partanen

Digitaalisen markkinoinnin suunnittelija

050 4968787

vili@jenga.fi